Słowiński Słupski Antykwariat Pomorski Kaszubski - Katalogi stron, sklepów i toplisty

Katalog stron WWW – usługa informacyjna (najczęściej darmowa) świadczona w ramach infrastruktury World Wide Web, polegająca na udostępnianiu informacji o wybranych stronach i serwisach internetowych oraz dokumentach sieciowych. Katalogi stron WWW pełnią funkcję hipertekstowych przewodników po wyselekcjonowanych zasobach informacyjnych Internetu. Jest to jeden z rodzajów organizacji adresów i kategoryzacji stron internetowych. Moderowane ręcznie zbiory adresów internetowych, grupowane tematycznie. W katalogach autorzy stron lub inne osoby zgłaszają stronę, zazwyczaj z krótkim opisem, po czym zostaje ona, zwykle po przejrzeniu, wpisana na listę pod danym hasłem. Największym katalogiem był DMOZ, tworzony przez ochotników.
Katalog firm – spis w formie papierowej lub elektronicznej podstawowych danych firm różnych branż. Katalog firm umożliwia wyszukiwanie zawartych w niej informacji na podstawie m.in. kategorii czy nazwy. Wśród wielu katalogów firm można wyróżnić ogólne oraz branżowe, ogólnokrajowe i regionalne. Pierwsze katalogi firm występowały w formie papierowej, wraz z rozwojem sieci internet pojawiły się ich elektroniczne formy, które, stale poszerzając swoją ofertę, stały się wirtualnymi portalami dla firm. Obecnie większość katalogów firm oferuje znacznie szerszy zakres możliwości i opcji, takich jak usługi, promocje, zlecenia, opinie.
Ranking – klasyfikacja w kolejności wartości liczbowych, przyporządkowanych według określonych kryteriów. Zestawienia zawierające syntetyczne dane na jednej liście mogą być dużą pomocą w życiu codziennym lub w analizach trendów gospodarczych.

Słowiński Słupski Antykwariat Pomorski Kaszubski - Katalogi stron:

Słowiński Słupski Antykwariat Pomorski Kaszubski - Katalogi sklepów:

Słowiński Słupski Antykwariat Pomorski Kaszubski - Katalogi firm:

Słowiński Słupski Antykwariat Pomorski Kaszubski - Toplisty:

Słowiński Słupski Antykwariat Pomorski Kaszubski - Rankingi:

---

Alior Bank - Kantor walutowy


---

--- Kolekcja Wyprzedaż Biblioteki! ---
Słowiński Słupski Antykwariat Pomorski Kaszubski
<<< Wybrzeże Słowińskie On-line >>>